Nyugodt szívvel kijelenthetjük: reneszánszukat élik az ultrabookok. Szinte minden gyártó palettáján felfedezhetők a rendkívül vékony, sikkes és kecses formavilággal felruházott, vékony és lapos eszközök, amelyek tulajdonképp nevükből adódóan notebookok, kicsit más megközelítésben. Most az Acer Swift 3-at vetettük tesztelés alá.
A fedlap rendkívül jól tükrözi az Acer Swift 3 eleganciáját, az Acer márkalogó a felület szélére került, világítás-támogatást nem kapott, „mindössze” ezüst megközelítésben csillog, kiemelve a termék prémium jellegét.
Unibody alumínium tokozásával az Acer Swift 3 mindössze 1.5 kilogrammot nyom, ami remek számadat, de gyakorlatban is remekbeszabottan hozza formáját hordozhatóság és kompakt kialakítás szempontjából.
A csatlakoztatási támogatás is jó, az USB 3.0, illetve USB Type-C 3.1 elegendő lehet a hétköznapi igényekhez, itt természetesen megkapjuk az USB töltési funkciót is kikapcsolt módban. Mindezek mellé bekerült még egy USB 2.0 is, illetve a hagyományos, FHD felbontást közvetítő HDMI port is; viszont ha SDHC kártyáinkat szeretnénk beolvastatni, akkor arra is van lehetőségünk.
Fentiek tükrében kijelenthető, hogy az Acer Swift 3 kimondottan jól el lett látva csatlakozókkal és aljzatokkal, ami azért nem annyira jellemző az ultrabook kategóriára. Jóleső érzés, ha egy kompaktabb felhasználásra szánt termék is próbál teljesértékűként felzárkózni, s úgy tűnik, mindez az Acer Swift 3-nak sikerül.
Az Acer Swift 3 egy erőteljes, legfrissebb generációjú Intel Core i7-7500U duplamagos processzorra épül, mely támogatja a Hyper-Threading technológiát, valamint 4 megabájt gyorsítótárat is tartalmaz. A CPU alap órajel-frekvenciája 2.7 GHz, de túlhajtással elérhető akár 3.5 GHz is.
Ahhoz, hogy a CPU kifejthesse legoptimálisabb teljesítményét, a gyártó 8 GB DDR4 RAM-ot integrált az Acer Swift 3 készülékházába, hozzá tágas, bő tárhelyet biztosító 512 GB kapacitással bíró SSD került beépítésre. Így mind a rendszerteljesítmény, mind pedig az adattárolás mikéntje remek, minden együtt van a praktikus felhasználáshoz.
Az Acer TrueHarmony sztereó 2.0 hangrendszer most sem okozott csalódást, bár arra mindenképp ügyeljünk, hogy a legfrissebb drivereket használjuk lehetőség szerint (bár ez mindenre vonatkozó aranyszabály).
Kiváló akkumulátor-üzemidőt villantott az Acer Swift 3. Hol van már az a korszak, amikor örülnünk kellett annak, hogy legalább 1 órát ki lehet húzni egyetlen töltéssel? A mai – főként ultrabookok – rácáfolnak erre, így tesztalanyunk is, amelynek 48 Wh-s 3220 mAh-s 3 cellás lítium-ion akkumulátora nem kevesebb, mint 7 órát bírt relatíve folyamatos terheléssel és használattal.
Volt ebben utazás közben végzett cikkírás (Word), játék (WoW), fotók utómunkája (Lightroom), és nem kevés plusz browser alapú használat (Facebook, Instagram). Persze akadtak üresjáratok is, ilyenkor készenléti, vagy ha jobban tetszik: alvó módban volt a rendszer.
Acer Swift 3 SF314-51-7133 specifikációk
OS: Windows 10 Home
CPU: Intel Core i7-7500U Dual Core+Hyper-Threading (4M Cache, 2.70-3.50 GHz)
RAM: 8GB DDR4
SSD: 512GB SSD
Kijelző: 14″ FHD 1920×1080 Acer Comfyview IPS, LED háttérvilágítású matt
VGA: IntelHD Graphics 620
Hang: Acer Trueharmony sztereó hangrendszer
Kommunikáció: 802.11a/b/g/n/ac WiFi kapcsolat @ 2.4 GHz és 5 GHz működési frekvencia, 2×2 MU-MIMO technológia, Acer Crystal Eye HDR webkamera 1.3mpix + mikrofon, Bluetooth®4.0
Akkumulátor, üzemidő: 48 Wh/3220 mAh/15.2 V/3 cellás Li-ion, akár 10 óra üzemidő
Csatlakozók: SD kártyaolvasó, USB 3.0, USB Type-C (USB 3.1 Gen 1 (5 Gbps), DisplayPort over USB-C, USB charging 5 V; 3 A, DC-in port 20 V; 45 W, USB 2.0, HDMI, fejhallgató/hangszóró kombinált kimenet
Méretek: 341×236.6×17.95 mm
Súly: 1.5 kg
A cikkhez tartozó fényképeket Canon technikával készítettük. Szerkesztőségünk mobilinternet-hozzáférését a Telenor Magyarország biztosítja. A Techaddikt.hu Telenor Hello Data csomagot használ. Együttműködő partnereink: Acer Hungary, ASUS, Duplitec, Canon, Camera Kft., Telenor Magyarország Utómunka hardver: Acer, ASUS